WhatsApp ile Soru Sor 0531 783 74 72
Randevu İçin 0531 783 74 72

İmplant Hakkında?

İmplant Nedir? İmplant Nasıl Yapılır, İmplant Fiyatları ve İmplant Markaları Hakkında Merak Ettikleriniz

İmplant Nedir?

İmplant nedir sorunuzu kısaca özetlemek istersek, implant kaybedilen dişlerin yerine yerleştirilen titanyum vidadır.  İmplant tedavisi hem çiğneme fonksiyonunu hem de doğala en yakın estetik görünümü yerine geri kazandırır. Çene kemiği içine yerleştirilen ve diş kökünü taklit eden implant vidaların üzerine klasik porselen kaplamalar yapıştırılarak veya vidalanarak dişsiz ağızlarda protezler tamamlanır.

İmplant tedavisi ile tek diş veya kısmi eksikliklerde de mevcut dişlere hiç zarar vermeden dişsiz bölgelere diş kazandırılır. Komple diş eksikliklerin deyse hastaya takıp çıkartılan damak protez yerine sabit diş protezi kullanma konforu sağlar. Bu sayede daha konforlu ve uzun süreli aynı zamanda gerçek dişinize en yakın performansı alırsınız.

İmplant Markaları

İmplant markaları, implant tedavisinde hekim tecrübesi kadar önemlidir. İmplantın vücuda kesinlikle hiç bir zararı yoktur aksine başarılı bir implant tedavisi hastaya büyük konfor sağlar.

Başarlı bir implant tedavisi için uygulanan marka ve işinde uzman hekimlerce uygulanması büyük önem teşkil etmektedir. Başarı, implantın yerleşmesi değil bir ömür ağızda sorunsuz fonksiyon görmesidir. Bu yüzden uzun yıllar takibi yapılmış güvenilir bilindik markalar tercih edilmelidir.

Kliniğimizde kullanılan implant markaları dünyanın her yerinde yıllar sonra da bulunması oldukça kolay olan ve yedek parça temininde muhatap bulabileceğiniz worldwide markalardır.

İmplant Nasıl Yapılır

İmplant nasıl yapılır sorusu da en çok sorulan sorulardan biridir. İmplant çene kemiğine tıpkı diş çekimi gibi lokal anestezi ile yapılan küçük bir operasyonla yerleştirilir. Yerleştirildikten sonra 2,5 ay kemikle entegrasyonu beklenir. Daha sonra üst protezi tamamlanır.

Kemik yapısının implant uygulamasına yetersiz olduğu durumlarda önce kemik yükseltme veya sinüs tabanı yükseltme operasyonları yapılır. Bunun için kemik tozu veya hastanın kendi kemik grefti kullanılabilir. Yeterli kemikleşme sağlandıktan sonra implant uygulaması yapılır.

Yine bazen kemik uygunsa aynı gün hem implant hem hastanın protezi tamamlanabilmektedir.

İmplant Fiyatları

İmplant fiyatları markadan markaya değişmekle birlikte genel olarak implant tedavisi diğer diş tedavi yöntemlerine göre daha maliyetli bir tedavi yöntemidir.

Üretim ve arge aşamalarında ciddi maliyetler harcanan implant, aynı zamanda bir çok tıbbi malzeme gibi ithal edilen bir malzemedir. Bu nedenle ülkemizde implant tedavisi aynı zamanda siz hastalarımız içinde maliyetli fakat bir o kadar da konforlu ve memnuniyet verici bir tedavi yöntemidir.

Bu sebeple kliniğimizde marka ve kalite konusunda ödün vermeden taksitlendirme yöntemiyle hastalarımıza hizmet vermekteyiz.

Daha detaylı bilgi için

İmplant tedavisi ve implant fiyatları hakkında bilgi ve randevu almak için iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.

Yazıyı Paylaşmak İstiyorum

Bir cevap yazın