WhatsApp ile Soru Sor 0531 783 74 72
Randevu İçin 0531 783 74 72

Gülüş Tasarımı

Gülüş Tasarımı nedir? diye son senelerde oldukca konuşulur oldu. Güzel gülüş kaygısı olan hemen her yaştaki kişilerin merak etmiş olduğu bir mevzu oldu.
İlk irtiba için hiçbir vakit ikinci bir şansımız olmayacak diye bir söz vardır. Son yıllarda güzel gülüş bundan dolayı hayatımızda oldukca büyük ehemmiyet kazanmıştır. Dişlerimiz güzel gülüş ’ün en mühim unsurlarında biridir.

Gülüş tasarımı, estetik diş hekimliği yöntemleri yardımıyla yapılır . Şu demek oluyor ki bu porselen lamineler olabilir, kristal destekli yada zirkonyum destekli kaplamalarla, diş beyazlatma ile birlikte küçücük bonding sistemleri ile yada hepsinin kombinasyonu şeklinde olabilir. Mühim olan burada doktor ile hastanın birlikte görüşüp neye ihtiyacı bulunduğunu bulmaktır.

Gülüş tasarımında son senelerde değişik bir teknik çıkmıştır. Gülüş tasarımı provası yöntemidir. Bu teknik yardımıyla estetik diş hekimi ile hasta birlikte bir araya gelmiş olarak ağızda bazı hususi mumlarla dişleri göstererek, dişleri birebir ağızda hissederek gülüş tasarımını oturtmak mümkün hale gelmiştir.

Gülüş tasarımında oldukça mühim unsur vardır.
Bunlar; yüzün şekli, kişinin cinsiyeti, kişinin yaşı, kişinin toplumsal konumu, saçlarının uzunluğu şeklinde bir oldukça karakteristik bir araya gelir ve bu karakteristik özellikleri bir araya getirip kişinin yüzüne uygun dişi bulmak doğal ki hekimin tecrübesi hem de kişinin isteğiyle de orantılıdır. Kişinin isteklerini göz arda etmemek lazım fakat hekimin tecrübesini de dikkate almak gereklidir. Burada aslına bakarsan amaç hasta ile hekimin ortak bir bölende bulunmasıdır.

Gülüş tasarımınızı yapılmadan görmeniz mümkündür. Ağızda güzel diş ve gülüş tasarımını prova yapmanın en güzel yolu hususi mumlar ile yapmaktır yada kompozit denilen araç-gereç ile ağızda dişe birebir araç-gereç ilave ederek yapmaktır.

Eskiden meydana getirilen en büyük yanlış şu idi hatta günümüz dede yapılıyor. İlkin doktor hastayı dinliyor, şahıs diyor ki ben birazcık daha uzun bir diş isterim, doktor ile hastanın uzunluktan kastı değişik olabilir bu sebeple dişleri ağızda görmek ve yaşamak daha güzeldir. Diyelim ki istenildiği şeklinde uzun dişler yapılmış oldu, ağızda dişleri denedik bu konuşmayı etkileyebilir yada yiyecek yemeyi etkileyebilir o yüzden ağızdaki ince dengeleri bozmadan gülüş tasarımını yapmak oldukça mühim bir mevzudur.

Şahıs güzel gülüşü ile daha canlı , sportif, çekici bir görüntüye haiz olabilir.

Gülüş tasarımı ile daha sıhhatli, ışıl ışıl dişlere kavuşmanız mümkündür. Diş beyazlatma, bonding, porselen lamine diş kaplamaları, zirkonyum kaplamaortodonti tedavisi, pembe güzel ve implant diş tedavisine kadar birçok diş tedavi yöntemi gülüş tasarımını kapsamaktadır.

Gülüş tasarımı, diş hekimliği, güzel ve sanatın beraber uygulanarak, yüze hususi ve ideal bir gülüşü sağlayabilmektir. Dişlerimiz, birbirleri ve onları çevreleyen yumuşak dokular ile uyumlu olarak dizilmiştir. Sıhhatli, güzel ve güzel bir gülüşün temel elemanları dişlerimizdir dolayısıyla diş şekilleri ve anatomik özellikleri hakkında kapsamlı olarak informasyon sahibi olmak tüm tedavilerin temelini oluşturur. İyi tasarlanmış bir gülüşün iyi mi olması gerektiği hakkında daha çok düşünce sahibi olabilmek için, yüz hatlarının iç ve dış kenarları incelenmelidir. Yüz hatları, cinsiyet, yaş, gülüş simetrisi, dişlerin sıralanışı ve renkleri, dudaklar ile diş etleri güzel gülüş tasarımını belirleyen faktörlerdir.

Gülüş tasarımında tüm bu faktörler göz önüne alınarak dişlerin formu belirlenir. Gülüş tasarımıyla daha genç görünmek, senelerin dişler ve dudak çevresindeki izlerini silmek ve daha dinamik şekilde görünmek mümkündür.
Gülüş tasarımı teknikleri ile birlikte diş hekiminde tecrübesini, becerisini ve güzel sanatını uygulaması oldukca önemlidir.

Şahıs özlemiş olduğu güzel gülüşe yedi gün şeklinde bir sürede hatta bonding uygulamaları yardımıyla bir günde kavuşabilir.
Diş hekiminize güzel gülüş tasarımı ve teknikleri hakkında informasyon edinebilirsiniz.

Yazıyı Paylaşmak İstiyorum

Bir cevap yazın